Sebadent Swarzędz - Facebook

Zalecenie po wybielaniu zębów

Rzeczywista barwa szkliwa, którą osiągnęliśmy dzięki zabiegowi, pojawia się po ok. 14 dniach.
Aby jak najdłużej cieszyć się swoim „nowym” białym uśmiechem trzeba stosować się do zaleceń po zabiegowych :

BIAŁA DIETA:
72 GODZINY PO ZABIEGU NIE POWINNO SIĘ SPOŻYWAĆ NASTĘPUJĄCYCH PRODUKTÓW: kawa, herbata, czerwone wino, cytrusy, owoce i warzywa zawierające dużo barwnika (np. marchew, buraki, jagody, porzeczki, brokuły, pomidory), sosy, napoje gazowane i energetyczne.

Dietę należy podtrzymywać do 2 tyg.


PALENIE TYTONIU powinno się również wyeliminować przez co najmniej 48 godzin po zabiegu (a w miarę możliwości całkowicie je wyeliminować)


NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW  może pojawić się i utrzymywać przez 24 godziny po zabiegu, szczególnie gdy osoby już cierpią na nadwrażliwość zębów. W przypadku wystąpienia takich objawów, w celu ich złagodzenia zaleca się stosowanie pasty do zębów z nadwrażliwością oraz ograniczenie spożywania kwaśnych, gorących oraz bardzo zimnych napojów. 


REAKCJE ALERGICZNE na którąkolwiek z substancji zawartych w żelu są BARDZO RZADKIE, mogą pojawić się kilka godzin po zabiegu w postaci bąbli na tkance miękkiej (dziąsła, wargi), znikają po dniu lub maksymalnie kilku dniach.


UTRZYMYWANIE SIĘ EFEKTU (SKUTECZNOŚĆ): od 6 miesięcy do 3 lat. W dużej mierze jest to uzależnione od nawyków żywieniowych osoby wybielanej (oddziaływaniu barwników w pożywieniu, napojach i tytoniu) oraz stopnia w jakim dbamy o higienę jamy ustnej.


Po zabiegu można stosować wybielające pasty do zębów, pamiętając przy tym o właściwej technice szczotkowania.

Dla wielu pacjentów wybielenie zębów jest okazją do zastanowienia się nad zmianą nawyków. Może warto ograniczyć picie kawy? Może rzucić palenie?

W celu utrzymania efektów wybielania zalecane są wizyty kontrolne co pół roku oraz regularne profesjonalne czyszczenie zębów.
 
WYMIANA UZUPEŁNIEŃ
Wymianę starych, nieestetycznych wypełnień i porcelanowych koron odkładamy na okres dwóch tygodni po zakończeniu zabiegu. W tym czasie stabilizuje się kolor naszych zębów, co umożliwia dobranie idealnego odcienia nowych wypełnień.
 

Gabinet Dentystyczny “Sebadent”

Kontakt

ul. Kórnicka 232A

Zalasewo

62- 020 Swarzędz

sebadent@interia.pl