Sebadent Swarzędz - Facebook

Profesjonalne czyszczenie zębów

to zabieg profilaktyczno-leczniczy polegający na usunięciu kamienia nazębnego, osadu i przebarwień nazębnych. Składa się z :

Kamień powstaje wskutek zwapnienia miękkiego osadu gromadzącego się na zębach (tzw. płytki nazębnej) jest  to siedlisko bakterii, szkodliwie działających na cały organizm. Nieusunięty prowadzi do zapalenia dziąseł i ich krwawienia, głębokiego zapalenia przyzębia (tzw. parodontozy), obnażenia korzeni, nadwrażliwości zębów i ich rozchwiania oraz jest powodem nieświeżego oddechu. Powstały kamień nazębny możne  usunąć lekarz dentysta lub higienistka stomatologiczna  w gabinecie stomatologicznym przy użyciu odpowiedniego sprzętu.

 

Skaling:

jest to usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego z powierzchni zębów za pomocą narzędzi ultradźwiękowych. Urządzenie ultradźwiękowe ze specjalnymi końcówkami pomagają dotrzeć w każdy zakamarek i rozbić kamień, który z łatwością odpada od powierzchni zęba. Zabieg nie jest bolesny, jednak osoby szczególnie wrażliwe mogą odczuwać niewielki dyskomfort. Nasz gabinet wyposażony jest w nowoczesne urządzenie ultradźwiękowe do skalingu oraz profesjonalną piaskarkę do zębów.

 

 

 

Piaskowanie:

to zabieg usuwający przebarwienia zębów pochodzenia zewnętrznego (palenie tytoniu, kawa, herbata, niektóre pokarmy). Te naloty bardzo silnie przywierają do powierzchni zęba i są bardzo trudne do usunięcia dla szczoteczki. Silny strumień wody, powietrza i bardzo drobnego  proszku doskonale usuwa przebarwienia i zapewnia idealną gładkość zębów, a przy tym nie uszkadza powierzchni szkliwa. Jest to zabieg szybki, bezbolesny i bardzo skuteczny. Piaskowanie jest także przeprowadzane rutynowo przed zabiegiem wybielania zębów.

 

 

 

Polerowanie:

służy wygładzeniu powierzchni zębów. Używa się do tego celu specjalnych gumek i szczotek oraz odpowiednich past polerujących zawierających fluor . Polerowanie zabezpiecza przed odkładaniem płytki nazębnej, daje poczucie czystości i świeżości jamy ustnej.

 

 

 

Fluoryzacja:

służy zlikwidowaniu chwilowej nadwrażliwości zębów po zabiegu, a zarazem wzmocni oczyszczone powierzchnie zębowe przed wystąpieniem ubytków próchnicowych. Zabieg fluorowania jest krótki i bezbolesny. Preparat  fluorowy o wysokiej zawartości fluory nanosi się na zęby oczyszczone wcześniej z osadów. Preparat, dzięki swojej lepkości, zasycha na powierzchni zębów, przez co długo i stopniowo uwalnia dawki fluoru oddziałując w ten sposób wzmacniająco na szkliwo.

 

 

 

Zalecenia

Po zabiegu  przez około 3 godziny należy bezwzględnie wystrzegać się picia kawy, herbaty, palenia tytoniu oraz spożywania silnie barwiących pokarmów (stosować tzw. „białą dietę”). Zęby są całkowicie oczyszczone i pozbawione ochrony. Proteiny występujące w ślinie potrzebują 2-3 godzin na odbudowę warstwy ochronnej. Zęby w tym czasie nie mają żadnego zabezpieczenia przed przebarwieniami.

 

Profesjonalne oczyszczenie zębów powinno być wykonywane co 6 miesięcy.

Gdy ktoś ma szczególną predyspozycję do odkładania się kamienia lub chorobę przyzębia powinien rozbić to częściej.

 

Trwałość i efekt piaskowania w dużej mierze zależy od pacjenta. Dbanie o higienę jamy ustnej, w szczególności dokładne czyszczenie zębów oraz czyszczenie przestrzeni międzyzębowych (zaleca się stosowanie szczoteczek międzyzębowych lub nici stomatologicznych) pozwala utrzymać prawidłowy efekt przez wiele miesięcy.

          Przed zabiegiem

              Po zabiegu

 

Gabinet Dentystyczny “Sebadent”

Kontakt

ul. Kórnicka 232A

Zalasewo

62- 020 Swarzędz

sebadent@interia.pl